Pies

Jak nauczyć szczeniaka poprawnego zachowania?

Jak nauczyć szczeniaka poprawnego zachowania?

Jeśli adoptowałeś szczeniaka i przyprowadziłeś go do domu, Twoim obowiązkiem jest nauczenie go pewnych rzeczy, które mogą go uspołecznić. To nie jest takie trudne, jak się wydaje. Szczeniaki to psie dzieci, a dzieci są podatne na naukę.

Piesek powinien znać pewne normy, aby żyć zgodnie z twoją rodziną i nie powinien tworzyć chaosu czy bałaganu.  Są na to różne sposoby, a jednym z nich jest zatrudnienie profesjonalnego trenera psów, ale jest to rozwiązanie dla osób, które mają dużo pieniędzy do wydania na swojego psa.  Możesz to zrobić również bardzo łatwo, samemu, dzięki odpowiedniej wiedzy. A te literki, które własnie czytasz- to nic innego, jak czysta wiedza!

 Zarządzanie zachowaniem psa

Przede wszystkim musisz mądrze zadbać o zachowanie swojego psa i „powiedzieć mu” kilka podstawowych rzeczy i zmian, które musi wprowadzić w swoim zachowaniu.  W pierwszych dniach musisz cały czas pilnować swojego psa, a jeśli zostawiasz swojego nowego psa w domu, możesz użyć klatki, aby utrzymać go z dala od bałaganu.  Klatka powinna być wystarczająco duża, aby pies mógł się w niej poruszać, a także starać się nie używać jej w godzinach nadliczbowych.

Kiedy jesteś w domu, przyprowadź psa do swojego pokoju i miej go na oku.  Niektórzy ludzie wpadają na pomysł spuszczenia psa ze smyczy w domu, ale dzieje się tak, gdy odpowiednio wytrenujesz jego zachowanie i nie widzisz już żadnych usterek, które musisz naprawić.  W pierwszych dniach należy zawsze trzymać psa na smyczy.  Niektóre psy mają ten zwyczaj gryzienia smyczy i dla takich psów można użyć smyczy łańcuchowej.

 Ćwicz dla Twojego psa

Istnieją dwa sposoby na wykonywanie ćwiczeń dla psa i są to psychiczne i fizyczne.  Aby poprawić zwierzęce instynkty psa i uczynić go bardziej przyjaznym, musisz radzić sobie zarówno z jego ćwiczeniami psychicznymi, jak i fizycznymi.  Ćwiczenia fizyczne są niezbędne, aby był zdrowy i w dobrej kondycji, a ćwiczenia umysłowe są również ważne, ponieważ pomogą mu lepiej zrozumieć Ciebie i Twoje polecenia, a także będzie mógł skuteczniej mieszać się z Twoją rodzinną atmosferą.  Musisz upewnić się, że Twój pies ma ćwiczenia aerobowe, ponieważ te aerobiki pozwalają psu zwiększyć tempo krwi i spalić zgromadzoną energię.

Musisz również wiedzieć, że psy mają bardzo ciekawski charakter i musisz upewnić się, że twój pies bada wszystko wokół i powinien używać zmysłu węchu do badania otoczenia.  Wypchany Kong lub zabawka to najlepszy sposób na zapewnienie rozrywki Twojemu psu, a także Tobie i Twojej rodzinie.  Te zabawki są łatwo dostępne w prawie wszystkich sklepach zoologicznych i są świetną zabawą.  Jeśli nie zapewnisz swojemu psu rozrywki i aktywności fizycznej, stanie się on nadmiernie agresywny i czasami zacznie zachowywać się źle.  Powinieneś uczyć się różnych umiejętności szkoleniowych z Internetu i stosować je u swojego psa, aby nauczyć go dobrych i energicznych sztuczek i umiejętności.  Pozwoli ci to spędzić z nim czas, a on też będzie się tym wszystkim cieszyć.

 Niech rozumie strukturę swojego systemu rodzinnego

Psy są zwierzętami towarzyskimi, a także zwierzętami jucznymi.  Mają zwyczaj życia w stadach, w których mają określonego przywódcę swojej watahy.  Kiedy przyniesiesz do domu, musisz również upewnić się, że zapewnienie mu dobrego zrozumienia twojego systemu rodzinnego, w którym powinna być jedna głowa twojej rodziny.  Możesz także stać się panem lub przywódcą swojego psa, kontrolując jego działania.  Jedzenie, sen, zabawa i ćwiczenia to 4 podstawowe czynności Twojego psa i jeśli potrafisz je kontrolować, Twój pies zaakceptuje Cię jako swojego przywódcę.

Więcej wpisów dotyczących rozwoju zwierząt, znajdziesz w serwisie www.zwierzak.pl.

 Spraw, aby Twój pies był przyjazny dla dzieci

Dzieci są ważną częścią każdej rodziny i najczęściej to one najbardziej lubią psy.  Musisz upewnić się, że twój pies jest przyjazny dzieciom, ponieważ w wielu przypadkach widać, że psy są zazdrosne o dzieci, ponieważ nie chcą, aby ich pan zwracał uwagę na kogoś innego.

To zachowanie powinno zostać poprawione.  Powinieneś zachęcać psa do dobrego zachowania, takiego jak siedzenie, a także zniechęcać do złego zachowania, takiego jak szczekanie lub skakanie.  Dzieci lubią przytulać swoje psy i należy wyszkolić psa, aby lubił uściski.