Koty

10 najpopularniejszych zabaw z gadżetami dla kotów

10 najpopularniejszych zabaw z gadżetami dla kotów

Koty uwielbiają się bawić, sprawia im to wielką radość. Jest to dla mruczków trening koordynacji. Aktywne spędzanie czasu zapewni kotu dobrą formę fizyczną i psychiczną oraz rozładuje emocje. Koty to łowcy, więc będą zachwycone zabawą w polowanie. Na rynku polskim jest ogromny wybór zabawek dla kota.

Jak bawić się z kotem? – 10 najpopularniejszych gadżetów do zabawy z Twoim kociakiem

  1. Wybór różnych zabawek dla naszych pupili jest ogromny. Wśród nich mamy pluszowe myszki, piłeczki, wędki, maty węchowe, kopacze.
  2. Wędka to najbardziej popularna zabawka dla kota. To nic innego jak plastikowy lub drewniany kij z linką, na końcu której znajduje się zdobycz. Zabawka może być nasiąknięta kocimiętką. Dzięki wędce możemy bawić się z kotem w gonitwę za ofiarą.
  3. Piłeczki czy pluszowe myszki to zabawki, które również imitują zdobycz, ponieważ toczą się i uciekają naszemu pupilowi z łapek.
  4. Interaktywne puzzle czyli pojawiające się i znikające przedmioty w różnych otworach. W ten sposób pobudzimy ciekawość naszego zwierzaka. Dodatkowo możemy umieścić tam ulubiony przysmak.
  5. Maty węchowe to przedmiot, który zapewnia zabawę węchową. Z reguły powinna składać się z materiału, w którym możemy ukryć smakołyki. Chodzi o to aby ukryć jakiś przysmak w macie tak aby nie był widoczny. A nasz kotek wykorzysta swój węch do znalezienia swojej przekąski.
  6. Karton i kot to świetny duet. Wystarczy wyciąć otwory, wrzucić do środka trochę karmy i zabawa gotowa.
  7. Zabawa ze światełkiem to genialna zabawa. Nasz kot będzie biegał za światełkiem, a jeśli w niektórych miejscach położymy kawałki karmy, to będzie miał wrażenie, że udało mu się upolować zdobycz.
  8. Drapak to podstawowa zabawka dla kota, która pomaga ostrzyć pazurki naszemu pupilowi. Dzięki niej mruczek zrezygnuje z drapania, a tym samym niszczenia mebli w domu.
  9. Kolejnym pomysłem na zabawę z kotem jest zwykły patyk z przywiązaną wstążką i poruszanie nim. Nasz pupil będzie szalał i próbował ją złapać. Do tego rodzaju zabawy możemy wykorzystać kartkę papieru, piórko, trawę.
  10. Zwierzęta te lubią jak rzuca im się ich zabawki, jednak nie oczekujmy od kota, że przyniesienie nam tę zabawkę z powrotem.

Zabawa z kotem to integralna część rozwoju pupila

Warto wiedzieć się jak koty okazują sympatię, dzięki temu będziemy mogli odnaleźć ulubioną zabawę dla naszego kotka. Dodatkowo, podczas zabawy kot wyładowuje energię zgromadzoną podczas odpoczynku. Jeśli kot nie ma zabawek, a opiekun nie jest skory do zabawy ze zwierzakiem, wtedy mruczek się nudzi. W związku z tym koty mogą atakować ręce czy nogi opiekuna, a nawet próbować ucieczki.