Pies

Jakie przysmaki dla psa?

Jakie przysmaki dla psa?

Podstawę diety każdego czworonoga stanowi karma pełnoporcjowa – jedzenie suche lub mokre, które zapewnia niezbędną do funkcjonowania energię i odpowiedni bilans składników odżywczych. Poza tym jednak wiele osób decyduje się podawać swoim ulubieńcom przysmaki dla psa. To świetny sposób na zapoznanie pupila z nowymi smakami, nagrodzenie go czy pochwałę. Ważne są również aspekty zdrowotne takich dodatków do menu. Jakie przysmaki dla psa będą najlepszym wyborem? Na co zwrócić uwagę, dokonując zakupu?

1. Jakie przysmaki dla psa będą najlepsze?

2. Dodatkowa motywacja, czyli „treserki”

3. Przysmaki dentystyczne

4. Nagroda i smakołyk

Jeśli poszukujesz przekąsek, które smakują czworonogom, a jednocześnie są wartościowe i korzystne dla zdrowia, sprawdzaj produkty takie jak przysmaki dla psa w apetete.pl.

Jakie przysmaki dla psa będą najlepsze?

Rynek smakołyków dla psów i kotów cechuje się dużą różnorodnością, dlatego właściciel ma w czym wybierać. Jak podjąć rozsądną decyzję, zadowalającą nie tylko kubki smakowe, ale także dobrą dla zdrowia pupili?

Warto decydować się przede wszystkim na naturalne przysmaki, których głównym składnikiem jest suszone mięso. Nie znajdziesz w nich barwników ani konserwantów, zbóż oraz niepożądanych wzmacniaczy smaków. Dzięki temu bez obaw można podawać je nawet psom z alergiami pokarmowymi. Do codziennej diety można włączać również psie ciasteczka i batoniki – zawsze jednak weryfikuj ich skład. Na pierwszym miejscu odpowiedniej rubryki powinno znajdować się mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, a ewentualne dodatki (warzywa czy zboża), dopiero na kolejnych pozycjach, z niewielkim udziałem procentowym.

Nawet jeśli, kupując przysmaki, zdecydowałeś się na te o dobrym składzie, pamiętaj, że stanowią one jedynie dodatek. Dbając o zdrowie psa, nie przekarmiaj pupila.

Dodatkowa motywacja, czyli treserki

W przypadku psa przysmaki mogą stanowić istotną zachętę do realizowania poleceń. Często stają się nieodłącznym elementem szkolenia – po każdej poprawnie wykonanej komendzie, pupil otrzymuje drobne przysmaki naturalne lub kawałki mięsa. Z czasem nauczy się, że warto postarać się, aby zostać nagrodzonym. Co ważne, popularne „smaczki” nie powinny być serwowane za każdym razem, gdy pies zachowa się zgodnie z oczekiwaniem. Przysmaki treningowe powinny być głównym bonusem – za nagrodę twojemu pupilowi posłuży także przytulenie czy głaskanie.

Przysmaki dentystyczne

Bardzo ważną kategorię stanowią dentystyczne przysmaki. Nie tylko są one formą przekąski i nagrody, ale również przydają się w pielęgnacji zębów. Jakie wybrać? Już samo radzenie sobie z twardym pokarmem pomaga w utrzymaniu higieny, co oznacza, że każdy mniej podatny gryzak spełni swoją rolę. Do wyboru masz więc specjalnie wypreparowane kości i prasowane batony.

Najlepsze przysmaki stomatologiczne dodatkowo zawierają w swoim składzie substancje, których działanie nakierowane jest na zdrowe zęby. Działają tym skuteczniej, im dłużej pies ma kontakt z gryzakiem, dlatego warto wybrać twardsze formuły. Często napotkać można także gryzaki o odpowiednim kształcie, dostosowanym do psiej szczęki i ułatwiającym dotarcie w zakamarki.

Nagroda i smakołyk

Pies ma naturalną potrzebę gryzienia, dlatego dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w przysmaki, które zaspokoją ją i wypełnią psu czas, na przykład pod nieobecność właściciela. Jeśli mają one stanowić stały komponent menu, należy zwrócić uwagę na jego dietę i potrzeby. Bez problemu znajdziesz przysmaki o niskiej zawartości tłuszczu czy dopasowane do potrzeb małych ras.