Zwierzęta

W co wyposażyć klatkę dla ptaków? Podpowiadamy

W co wyposażyć klatkę dla ptaków? Podpowiadamy

Marzysz o dźwiękach śpiewających ptaków mieszkając nawet w centrum zatłoczonego miasta? Planujesz zakupić ptaszki, które będą świetnym towarzystwem, ozdobą Twojego domu, a zarazem dzięki nim będziesz obcować z dźwiękami natury? Podpowiadamy, w co warto wyposażyć klatkę dla ptaków domowych.

Jaka klatka dla ptaków?

Wybór odpowiedniej klatki dla ptaków nie jest łatwym zadaniem. Istnieje wiele elementów, które należy wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu. Zanim dowiesz się, jaki rodzaj klatki dla ptaków jest odpowiedni dla Twoich potrzeb, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, jak często będziesz w stanie ją sprzątać, ile czasu i wysiłku chcesz poświęcić na czyszczenie klatki i czy szukasz klatki, którą można dowolnie rozbudować modułowo jak na przykład wolierę. Rozważając wcześniej takie czynniki, znalezienie odpowiedniej klatki będzie znacznie łatwiejsze!

Klatka musi być przede wszystkim komfortowa dla ptaka i mieć odpowiednią wielkość. Ptak musi mieć możliwość swobodnie wyjść przez drzwiczki klatki oraz mieć możliwość poruszania się wewnątrz niej. Klatka dla ptaków może stanowić piękną ozdobę wnętrza. Na rynku działa wielu producentów, którzy tworzą ozdobne klatki i woliery. Warto prześledzić ofertę i zadbać także o element estetyczny.

Co powinno znaleźć się w ptasiej klatce?

Niezależnie od tego, czy w naszej klatce będą mieszkały duże czy małe papugi lub inne ptaki egzotyczne czy popularne kanarki, klatka musi być odpowiednio wyposażona w niezbędne do życia ptaków akcesoria.

Przede wszystkim zadbajmy o poidło lub poidełko, jeżeli mówimy o mniejszych ptakach. W klatkach zwykle montuje się poidła kulkowe, które nie przeciekają i są wygodne w użyciu przez ptaki. Zwróćmy uwagę czy poidełko posiada specjalne mocowania do klatki.

Kolejnym elementem w ptasiej klatce jest karmidełko. To do niego sypiemy ziarenka i inny pokarm dla ptaków, a ptaki korzystają z niego, kiedy mają ochotę wybierając jego odpowiednią ilość dla siebie.

Ptaki muszą mieć na czym siedzieć, dlatego klatkę należy wyposażyć również w huśtawkę dla ptaków, a także różne umilacze dla ptaków takie jak specjalne zabawki dedykowane ptakom, które często skonstruowane są na bazie kolorowych elementów i kokosa, a także sznurki i żerdzie.

Więcej artykułów do klatki dla ptaków znajdziesz na: https://tuzwierzaki.pl/pl/menu/ptaki-155.html