Koty

Siatka dla kota – bezpieczeństwo Twojego zwierzęcia

Siatka dla kota – bezpieczeństwo Twojego zwierzęcia

Wiele osób ma w swoich mieszkaniach koty. Zwierzęta te mają jednak tendencję do chodzenia po wąskich krawędziach balkonów czy wyskakiwania z parapetów. Z tego powodu w wielu miejscach tego typu stosuje się specjalne siatki, zwiększające bezpieczeństwo kotów. Jak one działają i jak wybrać odpowiedni wariant siatki?

Dlaczego warto stosować siatki zabezpieczające dla kotów?

Siatka na balkon pozwala na uniknięcie sytuacji, w której kot przypadkiem spadnie z dużej wysokości lub ucieknie. Takie produkty wykonuje się z wysokiej jakości materiałów, pozwalających na zapewnienie bezpieczeństwa nawet wtedy, gdy Twój pupil lubi drapać siatki. Doskonale sprawdzają się zarówno na balkonach, jak i loggiach czy tarasach. Niektóre osoby decydują się na montowanie ich również bezpośrednio na oknach.

Mocna siatka dla kota może być również sposobem na odgrodzenie miejsc, do których pupil nie powinien mieć wstępu. Mowa tu zarówno o niektórych pokojach czy ich fragmentach znajdujących się w domu, jak i przestrzeniach w ogrodzie. To produkty bardzo uniwersalne, pozwalające na stosowanie zgodnie z własnymi preferencjami.

Szeroki wybór siatek na balkon

Siatka na balkon dla kotów może przyjmować różne postaci. Najczęściej są to produkty w kolorze beżowym lub czarnym – możesz samodzielnie dopasować je do pozostałych części nieruchomości oraz własnych potrzeb. Na rynku są dostępne specjalne siatki dla kotów o różnej grubości, a także wielkości oczek. Wśród nich pojawiają się też modele dodatkowo wzmocnione, stworzone z myślą o zwierzętach, które mają tendencję do niszczenia takich zabezpieczeń.

Z czego tworzy się siatki ochronne na balkon?

Siatka ochronna na balkon dla kota najczęściej jest wykonana z polietylenu. Grubość żyłki oraz wielkość oczek różnią się w zależności od wybranego modelu. Jeśli nie wiesz, jaki wariant sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku, warto poprosić o pomoc specjalistów. Takie osoby wiedzą, jak dopasować właściwy produkt do temperamentu oraz rasy pupila.

Siatki na okno dla kota wykonuje się na wymiar, dzięki czemu użytkownik może z łatwością dostosować produkt do wielkości swojego balkonu czy innej przestrzeni stwarzającej zagrożenie wypadnięcia zwierzaka. Niekiedy takie siatki są również obszywane sznurem, co jeszcze bardziej zwiększa ich wytrzymałość – mówi specjalista z firmy Symar oferującej m.in. siatki dla kotów.

Polietylen nie nasiąka wodą, jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników atmosferycznych. Co więcej, nie ulega uszkodzeniu nawet pod wpływem drapania zwierzęcia. Nie zmniejsza dostępu promieni słonecznych, ani nie zabiera powierzchni balkonu. To właśnie dlatego siatki z tego materiału cieszą się największą popularnością i znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie mieszkają koty.

Jak zamontować siatkę na okno dla kota?

Montaż siatki dla kota jest dość prosty. Najlepiej wybrać produkty wykonywane na wymiar, dzięki czemu nie będzie konieczności ich późniejszego docinania. Do takiej siatki można dołączyć specjalne zaczepy oraz specjalny klej. Wystarczy okleić balkon czy parapet z każdej strony, a do wybranych punktów przyczepić siatkę. W ten sposób znika konieczność wiercenia, co często jest niemożliwe w przypadku balkonów w blokach.

Niekiedy można również zakupić osiatkowanie balkonu z montażem przez fachowców. To dobry wybór zwłaszcza w sytuacji, gdy Twoje mieszkanie znajduje się na wysokim piętrze i samodzielne zamontowanie siatki może powodować ryzyko wypadnięcia.