CiekawostkiKoty

7 ciekawostek o kotach – tego nie wiedziałeś!

7 ciekawostek o kotach – tego nie wiedziałeś!

Mruczki, dachowce, kicie i kitusie – czyli koty, tuż obok psów jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych. Dla wielu niezwykli indywidualiści, samotnicy dla innych najlepsi przyjaciele.

Jednak mimo wielu lat życia z kotami mruczki wciąż potrafią nas zaskakiwać, nie tylko zachowaniem. Jeżeli interesują Cię kocie tematy, to tutaj znajdziesz interesujący poradnik dotyczący komunikowania się z kotami.

  1. Mleko szkodzi kotom

Choć koty, nawet w bajkach dla dzieci przedstawiane są jako prawdziwi miłośnicy mleka tak naprawdę nie powinny go pić. Dorosłe koty, które mogą przyjmować stałe pokarmy takie jak mięso czy karma nie trawią laktozy zawartej w mleku, a regularne go spożywanie może prowadzić do częstych biegunek.

  1. Koty nie odczuwają słodkiego smaku

Mimo, że kociakom często zdarza się pochłonąć kawałek ciasta czy słodkiej bułki pozostawionej na stole, to nie odczuwają one jej smaku tak jak ludzie. Jako że nie potrzebują one cukru do normalnego funkcjonowania nie rozpoznają one słodkiego smaku, więc ciasto z owocami to dla nich jedynie jadalny, gąbczasty wypiek.

  1. Kocie noski są jak ludzkie odciski palców

Tak naprawdę nie ma dwóch identycznych kocich nosków – każdy z nich to unikalny kształt charakterystyczny dla danego zwierzęcia

  1. Mruczki smakują powietrze

Kociaki posiadają dodatkowy, niezwykły zmysł będący połączeniem smaku i węchu. Dzięki niemu koty mogą czuć smak zapachu.

  1. Koty mogą być prawo- lub lewo-łapkowe

Co ciekawe większość kocic znacznie częściej używa prawej łapy, a kocury lewej.

  1. Van turecki to jedyna rasa, która potrafi pływać

Choć większość kotów nie przepada za wodę, to Tureckie vany wręcz uwielbiają pływać, a nawet nurkować.

  1. Koty wydłużają życie

Wiele badań pokazuje, że osoby posiadające koty w swoim domu żyją zdecydowanie dłużej i rzadziej zapadają na choroby. Mruczenie kota działa również uspakajająco, redukując poziom stresu.