CiekawostkiZwierzęta

4 najciekawsze zwierzęta z Australii

4 najciekawsze zwierzęta z Australii

Australia to kontynent, na którym można spotkać wiele fascynujących zwierząt. Tamtejszy świat fauny znacznie różni się od tego, do jakiego przyzwyczailiśmy się w Europie.

Sprawdź, jakie gatunki można spotkać na tej ogromnej wyspie.

Koala

Koala to mały, miśopodobny ssak, będący jednocześnie najbardziej rozpoznawalnym australijskim zwierzęciem. Żyje tylko w Australii i jest symbolem tego kraju. Jest bardzo leniwy – większość dnia spędza na drzewach, gdzie żeruje. Je jagody krzewów eukaliptusowych, które są trujące dla innych zwierząt. Niestety, koala jest zagrożony wyginięciem.

Diabeł tasmański

Diabeł tasmański to najmniejszy członek rodziny psowatych. Żyje wyłącznie w Tasmanii, gdzie jest symbolem tego stanu. Jego ciało ma kształt kuli, a cała jego budowa jest dostosowana do życia w lesie. Diabeł tasmański żywi się głównie padliną, jednak w jego diecie można także znaleźć owady i żywe zwierzęta. Poznaj bliżej to niesamowite zwierzę z Australii, tj. diabła tasmańskiego w artykule z portalu weterynaryjne.pl.

Kangur

Kangur to duży, płochliwy ssak, który żyje w lasach Australii. Najbardziej charakterystyczną cechą tego zwierzęcia jest to, że porusza się na tylnych nogach oraz swoje młode nosi w tzw. „kieszeni”. Kangury mają bardzo silne i elastyczne tylne kończyny, dzięki którym potrafią skakać wysoko i daleko.

Emu

Emu to duże, ptasie stworzenie, które żyje w całej Australii. Jest drugim co do wielkości ptakiem na świecie (po strusiu). Żyją głównie na sawannach i pustyniach. Poruszają się raczej powoli, ale potrafią biegać z dużą prędkością. Żywią się przede wszystkim roślinami, ale czasem jedzą także robaki.

Podsumowując, Australia to kontynent, na którym można spotkać wiele fascynujących zwierząt. Wśród nich wymienić można koalę, diabła tasmańskiego, kangura oraz emu. Żyją one w różnych częściach Australii i każde z nich jest wyjątkowe na swój sposób.