ZOO

Safari w Świerkocinie

Safari w Świerkocinie

Czy turyści chcący skorzystać z safari muszą wybierać się w daleką, egzotyczną i droga podróż? Bez wątpienia safari w Afryce jest najciekawszą opcją, jednak bardziej oszczędni turyści z takiej formy wypoczynku mogą skorzystać bez konieczności opuszczania Polski. Wystarczy, że w czasie swych wędrówek po kraju odwiedzą Świerkocin.

Od lat chętnie przybywają tu wycieczki, dla których możliwość spędzenia czasu w niezwykłym świecie zwierząt staje się nie lada atrakcją. Czym może oczarować ich Świerkocin? Wyjątkowym ogrodem zoologicznym. ZOO safari, założone w Świerkocinie w połowie lat 90. XX wieku jest jedną z najważniejszych atrakcji w północnej części ziemi lubuskiej. O safari w Świerkocinie słyszał już chyba każdy. Ci, którzy mieli już okazję skorzystać z tej rozrywki, są nią oczarowani.

ZOO to liczy sobie około 20 ha. Na tej ogromnej powierzchni można spotkać się z egzotycznymi zwierzętami, które swobodnie wędrują po terenie ogrodu. Brak tu klatek i tradycyjnych wybiegów, co czyni ów ogród zoologiczny miejscem wyjątkowym. Turyści mogą zwiedzić je samochodami lub autobusami, a trasa taka liczy sobie długość 4 km. W jej trakcie odwiedza się aż cztery działy tematyczne. Są to: Ameryka Południowa, Afryka, Indie oraz Mongolia. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest specjalne ZOO, które powstało z myślą o najmłodszych turystach.

Dodatkowo w Świerkocinie można zobaczyć nieco bardziej tradycyjny ogród zoologiczny. W każdym z tych ogrodów można miło spędzić czas, a atrakcji nie zabraknie tu ani dla dużych, ani dla małych turystów.

A tutaj przeczytasz artykuł o nowym gościu ogrodu zoologicznego w Chorzowie.