CiekawostkiKoty

Jeśli chcemy, aby nasz kot był zdrowy i radosny, to nie zapominajmy o zabawie z naszym pupilem

Jeśli chcemy, aby nasz kot był zdrowy i radosny, to nie zapominajmy o zabawie z naszym pupilem

Wszystkie koty uwielbiają zabawy ze swoimi opiekunami. Nie ma znaczenia, czy poświęcimy im czas na rozrywkę korzystając z zabawek zakupionych specjalnie dla nich, czy po prostu wykażemy się kreatywnością i sami wymyślimy zajęcie dla naszego futrzaka. Im więcej radości chcemy dostarczyć naszemu kotu, tym bardziej musimy się wysilić w tworzeniu zabawek i wymyślaniu zabaw. Tak naprawdę zabawki dla naszych kotków możemy zrobić ze wszystkiego.

Nie musimy wydawać fortuny, aby zafundować pupilowi kilka chwil radości. Często wystarczy rolka po papierze toaletowym, duży surowy makaron lub kulka zrobiona z kartki papieru. Oczywiście nic nas nie ogranicza w naszej twórczości poza faktem, że wszystkie przedmioty którymi bawi się kot, muszą być dla niego bezpieczne. Sprawmy, aby dla naszych futrzaków zabawa była nie lada wyzwaniem, gdyż tak naprawdę koty „kanapowe” spędzają większość czasu na drzemkach i leniuchowaniu.

Podczas zabawy zadbamy nie tylko o odpowiednią dawkę ruchu i szczupłą sylwetkę naszego mruczka, ale także o jego dobre samopoczucie psychiczne. Każde polowanie na przedmiot będący w oczach naszego kota „ofiarą” sprawia mu dużo frajdy, a jeśli pozwolimy mruczkowi nacieszyć się upolowaną zdobyczą, to z pewnością podbudujemy jego ego i sprawimy mu dużo radości. Koty uwielbiają zabawy z laserem, jednak fakt, że nie potrafią namacalnie upolować swojej ofiary, nie wprawia ich w dobry nastrój, a wręcz przeciwnie może powodować u nich stres i niezadowolenie. Tak więc, jeśli chcemy, aby kot poczuł satysfakcję z udanych i efektywnych łowów, to zrezygnujmy z zabawy z laserem, na rzecz zabawek czy przedmiotów które pozwolą kotu nacieszyć się z trofeum.
Nikt z nas nie lubi się nudzić całymi dniami. Tak samo jak my, kot również odczuwa nudę, która często powoduje pogorszenie się jego nastroju. Dlatego nie zapominajmy o zabawie z naszym pupilem. Nie znaczy to, że mamy poświęcać mu długie godziny, ale 20 minut kreatywnej zabawy każdego dnia powinno być stałym punktem w naszym terminarzu.