Zwierzęta

Jakie gady hodowlane dla osób początkujących?

Jakie gady hodowlane dla osób początkujących?

Hodowla gadów dla niejednych może wydawać się nietypowa. W końcu nie jest to hobby zbyt popularne. No, ale są osoby, które zajmują się tym hobbistycznie. Terrarystyka to właśnie takie zajęcie, kiedy mowa o hodowaniu gadów w domu przez osobę, które są miłośnikami gadów. Takiego rodzaju hodowla zajmuje się przede wszystkim budową, planowaniem jak i urządzaniem terrarium i potem pielęgnacją nad zwierzętami.

Jakie zwierzęta trzyma się w terrarium?

Jeśli chodzi o gady to są to m.in.:

  • kameleon jemeński,
  • kameleon lamparci,gekon madagaskarski,
  • waran stepowy,
  • legwan obrożny,
  • bazyliszek płatkogłowy.

Bardziej szczegółową listę na temat hodowlanych gadów znajdziemy na www.racjonalny.pl w dziale zwierzęta.

Jak i gdzie można kupować zwierzęta?

Po pierwsze ważna kwestia – jeśli boisz się takiego typu zwierzaka, to nie kupuj go. Zwierzaka możesz kupić w sklepie zoologicznym, w takim profesjonalnym sklepie sprzedawca doradzi jakie terrarium wybrać oraz jak się nim opiekować. W terrarium odnajdzie się gad, który był urodzony w niewoli, ponieważ szybciej zaaklimatyzuje się w terrarium.

Jak i czym karmić gada?

Takie gady nie są wybredne i zazwyczaj spożywają tylko pokarm zwierzęcy, do których należą owady jak i ich larwy, pająki, dżdżownice ślimaki. Pokarm dla zwierzaków możesz złapać sam lub kupić larwy , a nawet jeśli jesteś na to odważny to hodować samemu. Karmienie na pewno jakoś nie jest mocno wymagające. Możesz karmić je 2-3 razy w tygodniu, a jedynie problemowe może być zapewnienie kręgowców, jeśli nie zakupujemy ich ze sklepu zoologicznego.

Taki rodzaj zajmowania się zwierzętami to obcowanie z gatunkami innej kategorii niż pies czy kot. Takie zwierzę w pomieszczeniu to również piękna dekoracja dla pomieszczenia i oka, ponieważ można długimi chwilami patrzeć na gada.