Witamy w ZooZulicki.pl Czeka na Ciebie - program lojalnościowy - najniższe ceny - wysyłka 24h - 70 lat tradycji

Mięsne zdrowe karmy bezzbożowe

 

MIĘSNE, ZDROWE, KARMY i PRZYSMAKI (BEZ)ZBOŻOWE!

 

Jeśli chcesz, by Twój pies, lub kot, NIE TYLKO WYGLĄDAŁ ZDROWO, ALE BY był zdrowy,i żył wiele lat, mając odporny na choroby organizm, a jego sierść błyszczała i mało liniała, wybierając karmę, czytaj ZAWSZE SKŁADY!

Dobra karma i przysmaki:
- powinna zawierać mięso (dehydratyzowane, albo liofilizowane, albo świeże, albo po prostu mięso) lub mączkę mięsną ( z kurczaka, jagnięciny etc)
- powinna zawierać mięsa w przedziale 30-50%
- białko drobiowe nie musi oznaczać mięsa. Jest ono również budulcem piór, dziobów, i innych części odpadowych, oddzielanych mechanicznie. Jeśli karma zawiera mięso, to tak jest to nazwane (nie jako białko w składach.Białko powinno być składnikiem analitycznym.)
- NIE powinna zawierać żadnych zbóż (te w karmach są słabszej jakości, czyli prawdopodobnie z pleśnią, która JEST RAKOTWÓRCZA, ponadto koty nie trawią zbóż i są całkowitymi mięsożercami!)
- ewentualnie jeśli już musi posiadać wypełniacze w postaci zbóż, akceptowalny jest ryż, lub owies prasowany (posiadają niski indeks glikemiczny, czyli w połączeniu białek z cukrami nie pojawi się dużo tłuszczu - im wyższy stosunek białek do węglowodanów, tym trudniej utrzymać prawidłową masę ciała organizmu), lecz dopuszczalny powinien być tylko w przypadku psa
  - najlepiej wybierać więc karmy całkowicie bezzbożowe,   gdzie wypełniaczem jest albo ekstrudowany ziemniak, albo pulpa buraczana, choć ta druga mniej polecana), a najlepiej by były to JEDYNIE specjalnie dobrane warzywa, owoce i zioła.
   - ważne jest pochodzenie mięsa, a dokładnie, czy jest to mięso ze sterydami i antybiotykami, czy nie. To tez jest wyższość bardzo dobrych, gotowych karm, nad np dietą BARF).

- karma powinna być TYLKO NATURALNIE KONSERWOWANA- ziołami lub tokeferolem (tj.witaminą E)

- pamiętaj o odpowiednim pojemniku do przechowywania karmy, tak, aby nie utleniły się zawarte w niej witaminy oraz nie traciły zapachu -Twój futrzak je najpierw nosem :) Polecamy funkcjonalne i estetyczne pojemniki Curver- z uszczelkami i miarką.

   POJEMNIKI CURVER    Pamiętaj- zasada 'Jesteś tym, co   jesz' dotyczy WSZYSTKICH żywych organizmów, nie tylko ludzi. Profilaktyka przede wszystkim. Wybieraj mądrze żywienie swojego czworonoga!
- czytając składy, pamiętaj, iż składniki podawane są w kolejności od największej ilości zawartości.
W razie pytań, zapraszamy.

Chętnie podzielimy się swoja wiedzą, gdyż zdrowie Twojego zwierzaka jest dla nas równie ważne, jak dla Ciebie!autor tekstu : JŻ

  

 

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep internetowy od home.pl