Porady

 

MIĘSNE, ZDROWE KARMY i PRZYSMAKI BEZZBOŻOWE

 Jeśli chcesz, by Twój pies NIE TYLKO WYGLĄDAŁ ZDROWO, ALE BY był zdrowy,i żył wiele lat, mając odporny na choroby organizm, a jego sierść błyszczała i mało liniała, wybierając karmę, czytaj ZAWSZE SKŁADY!

 

 


 

10 przykazań dla właścicieli ptaków egzotycznych

Sobota, 16 sierpnia 2014

Nimfy, nierozłączki, amadyńce, rozelle, świergotki itd. ... to jedni z wielu skrzydlatych lokatorów jacy występują w naszych domach. Jak najlepsze warunki bytowania ptaków to przede wszystkim ich zdrowie i szczęście, ale także nasza satysfakcja i piękne walory wizualne i dźwiękowe. Przedstawiamy 10 przykazań, które zapewnią naszym pupilom zdrowie i szczęście.


 

10 przykazań dla właścicieli gryzoni i królików

Sobota, 16 sierpnia 2014

 

Szynszyle, koszatniczki, chomiki, szczury, myszy i króliki... to jedni z wielu lokatorów w jacy występują w naszych domach. Zadbajmy, aby żyło im się najlepiej jak to tylko możliwe. Przedstawiamy 10 przykazań, które zapewnią naszym pupilom zdrowie i szczęście.


 

 

Opieka nad roślinami i pielęgnacja akwarium poprzez pielęgnację roślin wodnych

Piątek, 24 maja 2013

Pięknie obsadzone roślinami akwarium stanowi bez wątpienia prawdziwą atrakcję. Rośliny, oprócz swojej dekoracyjnej roli, pełnią również funkcję o wiele ważniejszą. Usuwają toksyny z wody i poprzez konkurencję pokarmową, hamują wzrost brzydkich glonów. Z tego względu są istotnym i niezbędnym składnikiem naturalnego cyklu oczyszczania wody, oraz stanowią podstawę do samoczynnego utrzymania się akwarium.

 

 

 


 

Szynszyle i Koszatniczki

Piątek, 31 stycznia 2014

Szynszyle pochodzą z wysokich partii Andów, w Ameryce Południowej. Cechą szczególną tych zwierzątek jest niebywale miękkie i gęste futerko, które stanowi bardzo dobrą izolację względem warunków zewnętrznych. Występuje kilka odmian barwnych, z których najpopularniejsza jest szara. Szynszyle są bardzo zwinne, ruchliwe i skoczne. Te piękne zwierzątka prowadzą nocny tryb życia i choć oswajają się stosunkowo łatwo, to są z reguły płochliwe. Długość ciała dorosłej szynszyli to ok. 25 cm. Waga 0,5-1,0 kg. Szynszyle żyją bardzo długo, bo nawet 20 lat.

 

 

 


 

Króliki Miniaturowe

Sobota, 01 luty 2014

Króliczki odznaczają się krępą budową ciała, mają mięciutkie, aksamitne futerko, różnej długości, w zależności od rasy. Króliki występują w różnych odmianach barwnych. Długość ciała królika miniaturowego to ok. 35 cm, max. długość uszu 7 cm. Waga waha się od 0,7 kg do 2 kg. Największymi z miniaturek są baranki, których charakterystyczną cechą są oklapnięte uszka. Króliczki są przyjaznymi, lubiącymi kontakt z człowiekiem zwierzątkami. Są aktywne w dzień (nie hałasują w nocy) i żyją, jak na małe zwierzę, stosunkowo długo, bo 7-10 lat. Są to zwierzątka ciekawskie i towarzyskie, dlatego należy im poświęcać uwagę min. 2-3 godziny dziennie.

 

 

 


 

Chomiki, Myszoskoczki, Wiewiórki

Czwartek, 30 stycznia 2014

Chomiki to bardzo ruchliwe gryzonie, prowadzące nocny tryb życia. Z zasady chomiki są samotnikami i powinny być trzymane pojedynczo w klatce, by uniknąć walk  między nimi. Cechą charakterystyczną chomików są dwa, rozciągające się worki policzkowe, w których chomiki przenoszą do gniazda gromadzone na zapas jedzenie. Żyją ok. 2-3 lat. Ze względu na swe niewielkie rozmiary, mogą mieszkać w niedużej klatce, o minimalnych wymiarach 20x30x30 cm, chomiki powinny mieć zapewnione rozrywki w postaci zabawek, takich jak np. kołowrotek.

 

 

 


 

Chomik- małe zwierze, duże wymagania

Wtorek, 04 luty 2014

Warunki, w których trzymane są chomiki w polskich domach często można określić słowem „skandaliczne”. Około 90% posiadaczy chomików wciąż kieruje się przestarzałymi i błędnymi informacjami, dlatego zwierzęta są trzymane w zbyt małych klatkach, z za małym kołowrotkiem, w grupach, źle karmione… Postanowiliśmy to zmienić– na dobre!

 


 

Tchórzofretki

Wtorek 04 luty 2014

Tchórzofretki są niedużymi drapieżnikami z rodziny łasicowatych. Mają długie, gibkie ciało charakterystyczne pyszczki z małymi uszkami. Powstały ze skrzyżowania tchórza zwyczajnego z jego albinotyczną odmianą– fretką. Dorosła tchórzofretka waży od 1 do 2 kg, przy czym samce są nieco większe od samic.

 

 


 

Szczury i myszy

Środa 05 luty 2014

Dorosłe szczury domowe ważą ok. 250 – 400g, mają długi, nieowłosiony ogon i zwinne łapki. Są niezwykle skoczne. Szczur to bardzo inteligentny, łatwo oswajający się i uczący się gryzoń. Z natury jest to zwierzątko towarzyskie. Żyje 2,5 – 4 lata. Najbardziej odpowiednim mieszkaniem dla szczura jest piętrowa klatka, zaopatrzona w domek, drabinki do wspinania się, oraz tunele.

 

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep internetowy od home.pl